Шляхами дистанційної освіти та електронного навчання
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-3808.2018.4-9Ключові слова:
дистанційне та змішане навчання, електронне навчання, LMS, OpenUSS, ILIAS, MOODLEАнотація
Стаття є розширеним викладом доповіді, яку автор прочитав на 4th International Conference on Engineering and Natural Sciences (ICENS 2018) у Києві 4 травня 2018 р. Запропоновано стислий історичний огляд питань дистанційної освіти та електронного навчання у їхньому взаємозв’язку. Узагальнено досвід автора у викладанні комп’ютерного програмування на основі сучасних засобів електронного навчання, наданих системою MOODLE. Виявлено проблемні ситуації, що потребують додаткових рішень: календарний план та режими зарахування студентів, формування академічних груп, командна робота, відстеження діяльності студентів, студентські рецензування, тестування та оцінювання робіт, виявлення академічної недоброчесності, формування залікових відомостей.Посилання
- Boublik, V. (2013). Towards e-learning for computer programming. NaUKMA Research Papers, Computer Science, 151, 112-115.
- Boublik, V., Afonin A., Borozenny, S. (2008). Some peculiarities in implementing educational team development of software systems. NaUKMA Research Papers, Computer Science, 86, 73-77.
- Boublik, V., Davydenko, A. (2016). Collaborative methods for e-learning in programming. NaUKMA Research Papers, Computer Science, 190, 41-46.
- Boublik, V., Drozdovych, N. (2013). Development of collaborative learning environments. NaUKMA Research Papers, Computer Science, 138, 76-80.
- Benjamin, L.T. Jr. (1988). A history of teaching machines. American Psychologist, 43 (9), 703-712.
- Boublik V., Hesser W. (2005). E-learning: challenges and perspectives. NaUKMA Research Papers, Computer Science, 36, 58-65.
- Leighton R., Feynman R. (1985). Surely you're joking, Mr. Feynman. New-York: W.W.Norton.
- White H.E. (1989) Physics. Berkeley, University of California, In Memoriam, Calisphere, 202-205.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Volodymyr Boublik
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії CC BY 4.0 Creative Commons Attribution International License, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).