Двоетапна транспортна задача та її AMPL-реалізація
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-3808.2018.14-20Ключові слова:
двоетапна транспортна задача, задача лінійного програмування, мова моделю- вання AMPL, NEOS-сервер, gurobiАнотація
Наведено формулювання двоетапної транспортної задачі закритого типу та обґрунтовано умови, за яких система лінійних обмежень задачі є несумісною. Ці умови використано під час розробки AMPLкоду для розв’язання задачі за допомогою сучасного програмного забезпечення для задач лінійного програмування. Наведено демонстраційний приклад із результатами розрахунку за допомогою програми gurobi NEOSсервера.
Посилання
- Karahodova, O.O., Kihel, V.R., & Rozhok, V.D. (2007). Doslidzhennia operatsii: Navch. posib. Kyiv: Tsentr uchbovoi literatury.
- Nakonechnyi, S.I., & Savina, S.S. (2003). Matematychne prohramuvannia: Navch. posib. Kyiv: KNEU.
- Stetsyuk, P.I., Mazyutynets, G. V., & Mileshovskyi, B.I. (2017). AMPL-realizatsiia dvoetapnoi transportnoi zadachi. Matematychne ta prohramne zabezpechennia intelektualnykh system: Tezy dopovidei XV Mizhnarodnoi naukovo-praktychnoi konferentsii MPZIS–2017, 22-24 lystopada 2017 r, 186-191.
- Stetsyuk, P.I., Mitsa, O.V., & Petsko, V.I. (2014). Merezhni informatsiini tekhnolohii: metodychni rekomendatsii do vyvchennia kursu. Uzhhorod: Vydavnytstvo UzhNU «Hoverla».
- Fourer, R., Gay, D., & Kernighan, B. (2003). AMPL, A Modeling Language for Mathematical Programming. Belmont: Duxburry Press.
- NEOS Solvers. https://neos-server.org/neos/solvers/.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Petro Stetsyuk, Volodymyr Lyashko, Gabriela Mazyutynets
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії CC BY 4.0 Creative Commons Attribution International License, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).