Алгоритми порівняння зображень для розв’язання задачі пошуку за вмістом
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-3808.2018.21-24Ключові слова:
пошук, вміст, алгоритм, хеш-функція, релевантністьАнотація
Здійснено аналіз методів пошуку зображень за вмістом, охарактеризовано їхні недоліки та переваги з огляду на вимоги до сучасних пошукових систем (швидкість пошуку, релевантність, ресурсні затрати, якість отриманих даних та гнучкість пошукових процесів). Акцентовано увагу на перцептивних хешалгоритмах (Block Mean Value Based Hash, DCT Based Hash, Radial Variance Based Hash, MarrHildreth Operator Based Hash). Наведено офіційні результати тестування швидкості роботи алгоритмів. Визначено найбільш оптимальний алгоритм на сьогодні.
Посилання
- Ohnevoi H. D. (2014). Methods and algorithms of image retrieval. http://www.bntu.by/news/67-conference-mido/1580-2014-11-23-09-36-26
- Pears N., Liu Y., Bunting P. (2012). 3D Imaging, Analysis and Applications. Springer London.
- Zauner C. (2010). Implementation and Benchmarking of Perceptual Image Hash Functions. Christoph Zauner.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Artem Karpovych, Andrii Glybovets
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії CC BY 4.0 Creative Commons Attribution International License, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).