Технічні аспекти порівняння провідних блокчейн-платформ за ключовими характеристиками
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-3808.2018.58-64Ключові слова:
блокчейн, токен, консенсус, розумний контракт, криптовалюта, децентралізовані додатки, блокчейн-платформаАнотація
Блокчейн як технологія стрімко розвивається, знаходячи все нові і нові точки входу в повсякденне життя. Вона є одним з елементів технічної революції 4.0 та використовується у сфері постачання, ведення різних типів реєстрів, доступу до програмних продуктів, боротьби з DDOS-атаками, розподіленого зберігання даних, збору коштів для проектів, IoT та ін.
На сьогодні у світі вже існує безліч блокчейн-платформ. Вони мають один технологічний корінь, але різні застосування. Є багато передумов для того, що в майбутньому кількість нових децентралізованих додатків тільки зростатиме. Тому, на нашу думку, важливе значення має розробка методології визначення оптимальної блокчейн-платформи для розв’язання конкретної задачі. Як приклад розглянуто всесвітньовідомі платформи Ethereum, Nem та Stellar. Кожна з них дає змогу розробляти децентралізовані додатки, випускати токени та робити транзакції. При цьому ключові характеристики цих блокчейн-платформ не схожі одна на одну. Саме такі характеристики розглянуто в статті.
Мета: визначити ключові параметри, що характеризують блокчейн-платформи. Це дасть змогу представити, на перший погляд, складну блокчейн-технологію у вигляді простої і зрозумілої архітектури. Ґрунтуючись на цих параметрах і використовуючи експертизу авторів статті, ми зможемо розробити методологію, яка використовуватиметься для розв’язання задач вибору оптимальної блокчейн-платформи для розв’язання задачі розробки смарт-контракту та випуску токена.
Методи: аналіз складності використання блокчейн-платформ, реалізація видачі токенів, використання тестових та публічних мереж, реалізація транзакцій, аналіз діяльності команди розробників і спільноти, аналіз інтерфейсу користувача та інтерфейсу розробника.
Дискусія: розробивши методологію порівняння блокчейн-платформ для виявлення оптимальних характеристик, ми зможемо вивести процес розробки на новий рівень. Це дасть змогу швидко і максимально ефективно вирішувати поставлені завдання.
Результати: створення методології порівняння блокчейн-платформ.
Посилання
- Hlybovets M. M. (2017). Metodolohichni aspekty rozrobky platformy dlia zaluchennia investytsii v osvitu na bazi instrumentu ICO (Initial Coin Offering) tekhnolohii blokchein-startap NaUKMA «Knowledge Measurable Assets». Naukovi zapysky NaUKMA, t. 198. 47-53.
- Mazieres, D. The Stellar Consensus Protocol: A Federated Model for Internet-level Consensus. Retrieved from: https://www.stellar.org/papers/stellar-consensus-protocol.pdf
- Ethereum YellowPaper. Retrieved from: https://ethereum.github.io/yellowpaper/paper.pdf
- Github issue #14359: Geth works incorrectly with large values of networkId. Retrieved from: https://github.com/ethereum/go-ethereum/issues/14359
- Github issue #16218: geth node is consistently behind the mainnet. Retrieved from: https://github.com/ethereum/go-ethereum/issues/16218#issuecomment-380023338
- Guide to Ethereum token issuance. Retrieved from: https://www.ethereum.org/token
- Interstellar wallet. Retrieved from: https://interstellar.exchange/
- Mccaleb J. Tokens on Stellar. Retrieved from:https://www.stellar.org/blog/tokens-on-stellar/
- Mulders M. A comparison between ERC20, ERC223, and ERC777 token standard. Retrieved from: https://www.cointelligence.com/content/comparison-erc20-erc223-new-ethereum-erc777-token-standard/
- NEM official docs: Harvesting. Retrieved from: http://docs.nem.io/en/gen-info/faq/faq-harvesting
- NEM official docs: Namespaces and Mosaics. Retrieved from: http://docs.nem.io/en/gen-info/namespaces
- NEM official docs: Proof of Importance. Retrieved from: http://docs.nem.io/en/gen-info/what-is-poi
- NEM official docs: Transaction Components. Retrieved from: http://docs.nem.io/en/transaction-components
- Official site of the Ethereum project. Retrieved from: https://www.ethereum.org
- Stellar concepts. Retrieved from: https://www.stellar.org/developers/guides/concepts/
- Stellar Github Repository. Retrieved from: https://github.com/stellar/
- Stellar Laboratory. Retrieved from: https://www.stellar.org/laboratory/
- Stellar Smart Contracts. Retrieved from: https://www.stellar.org/developers/guides/walkthroughs/stellar-smart-contracts.html
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Alexander Ivanov, Yevhenii Babichenko, Hlib Kanunnikov, Paul Karpus, Leonid Foiu-Khatskevych, Roman Kravchenko, Kyrylo Gorokhovskyi, Ievhen Nevmerzhitskyi
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії CC BY 4.0 Creative Commons Attribution International License, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).