Класифікаційна система з підбору персоналу
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-3808.2019.2.38-42Ключові слова:
класифікаційна система, база знань, онтологія, Protégé, Telegram-ботАнотація
У статті представлено класифікаційну систему, побудовану у вигляді бази знань, яка допомагає розв’язати задачу класифікації під час підбору персоналу. Ця система порівнюється із системами на основі нейронних мереж. Проведено огляд засобів побудови онтологій, доречних для за- стосування у подібних системах. Описано функціонал та реалізацію класифікаційної системи на основі фреймворку Protégé, що співпрацює з Telegram-ботом і дає змогу ефективно відбирати кандидатів, які найбільше відповідають вимогам вакансії.Посилання
- Cudre-Maroux, P., Heflin, J., & Sirin E. (2012). The Semantic Web – ISWC 2012. Boston, MA, USA: 11th International Semantic Web Conference.
- Draft Community Group Report. (2019). Retrieved from https://json-ld.org/spec/latest/json-ld/.
- Dubey, A. (2011). A Study of Classification Techniques Using Soft-Computing. Bilaspur: Guru Ghasidas Vishwavidyalaya.
- Hlybovets, A., Hlybovets, M., & Poliakov, M. (2014). Intelektualni merezhi. Dnipropetrovsk [in Ukrainian].
- Knublauch, H., Oberle, D., Tetlow, P., & Wallace, P. (2006). A Semantic Web Primer for Object-Oriented Software Developers.
- W3C Working Group Note. Retrieved from https://www.w3.org/TR/sw-oosd-primer/.
- Lamy, B. (2017). Owlready: Ontology-oriented programming in Python with automatic classification and high level constructs for biomedical ontologies. Bobigny, France: Sorbonne University.
- OWL Web Ontology Language Semantics and Abstract Syntax. (2004). Retrieved from https://www.w3.org/TR/2004/REC-owl-semantics-20040210/.
- Rassel, S., & Norvyh, P. (2006). Iskusstvennyi intellekt: sovremennyi podkhod. Moskva [in Russian].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Oleksandr Zhezherun, Maksym Riepkin
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії CC BY 4.0 Creative Commons Attribution International License, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).