Експериментальне порівняння алгоритмів компресії даних
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-3808.2019.2.43-49Ключові слова:
компресія, алгоритм, кодування, код, стиснення, даніАнотація
Об’єми даних, які зберігаються та передаються, постійно ростуть. Коли потрібно передати великі об’єми даних, на допомогу приходить компресія. Добре підібраний алгоритм компресії здатен зменшити розмір даних у середньому на 60 %. Проблема появи нових і модифікації чи оптимізації старих алгоритмів компресії стоїть дуже гостро. У статті розглянуто деякі відомі сьогодні алгоритми компресії. Наведено короткий опис основних властивостей і варіантів реалізації таких алгоритмів. У рамках роботи над статтею було реалізовано ці алгоритми та проведено експериментальний аналіз їхньої якості та швидкості роботи. Робота може бути цікавою та корисною дослідникам галузі компресії даних.Посилання
- Bell, Timothy, Witten, Ian, & Cleary, John. G. (1989). Modeling for Text Compression. ACM Computing Sureys, 21, 557–591. Retrieved from http://doi.org/ 10.1145/76894.76896.
- Habr: Alhoritmy szhatiia dannykh bez poter. Retrieved from https://habr.com/ru/post/231177.
- Habr: Alhoritmy szhatiia dannykh bez poter, chast 2. Retrieved from https://habr.com/ru/post/235553.
- Habr: Alhoritmy LZW, LZ77 I LZ78. Retrieved from https://habr.com/en/post/132683.
- Vatolin, D., Ratushniak, A., Smirnov, M., & Yukin, V. (2002). Metody szhatiia dannykh. Ustroistvo arkhivatorov, szhatie izobrazhenii i video. Moskva: DIALOH-MIFI.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Andrii Hlybovets, Volodymyr Yablonskyi
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії CC BY 4.0 Creative Commons Attribution International License, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).