Статичний та динамічний аналіз програмного забезпечення
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-3808.2020.3.50-55Ключові слова:
статичний аналіз програмного забезпечення, динамічний аналіз програмного забезпечення, тестування, забезпечення якості, режим SQALE, безперервний аналіз коду, SonarQubeАнотація
Розроблення програмного забезпечення зі вбудованою якістю стало важливою тенденцією і природним вибором у багатьох організаціях. У наш час методи визначення та оцінки якості, безпеки, надійності програмного забезпечення не можуть гарантувати безпечну й надійну роботу програмних систем повністю і ефективно.
У цій статті розглянуто статистичні й динамічні методи аналізу програмного забезпечення, основні поняття і методи сімейства. Досліджено, чому для якості програмного забезпечення необхідне поєднання декількох методів аналізу, і наведено приклади того, як статичний і динамічний аналіз може бути впроваджений у сучасний життєвий цикл розроблення гнучкого програмного забезпечення.
Матеріал надійшов 16.05.2020
Посилання
- Art of Illusion. Retrieved from http://www.artofillusion.org.
- Coquand, T., & Huet, G. (1988). The calculus of constructions. Information and Computation, 76, 95–120.
- Godefroid, P., Klarlund, N., & Sen, K. (2005). DART: Directed automated random testing. In Conference on Programming Language Design and Implementation (PLDI) (pp. 213–223).
- Patrick, C. (2020). Principles of Abstract Interpretation. MIT Press.
- Rival, X. (2020). Introduction to Static Analysis. MIT Press.
- SonarQube Metric Definitions. Retrieved from https://docs.sonarqube.org/7.1/MetricDefinitions.html.
- SQALE Model. Retrieved from https://en.wikipedia.org/wiki/SQALE.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Sergii Sosnytskyi, Mykola Glybovets, Olena Pyechkurova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії CC BY 4.0 Creative Commons Attribution International License, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).