Технічний аудит розподілених систем
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-3808.2020.3.69-74Ключові слова:
розподілена система, Monolithic, Microservice, Serverless, Quality атрибут, спостережливість, портативність, безпека, ремонтопридатність, аудит, контрольний списокАнотація
У статті наведено визначення розподілених систем і розглянуто Monolithic, Microservice та Serverless архітектури. Описано процес технічного аудиту та уточнено аспекти системи, які потрібно враховувати під час аудиту. Розглянуто атрибути якості. Наведено контрольні списки для аудиту, основані на найкращих практиках у галузі, що допомагає підготуватися до технічного аудиту.
Матеріал надійшов 10.06.2020
Посилання
- Common Weakness Enumeration. (2019). 2019 CWE Top 25 Most Dangerous Software Errors. Retrieved from https://cwe.mitre.org/top25/archive/2019/2019_cwe_top25.html.
- DeepSource Corp. (2019). Exponential cost of fixing bugs. How the cost of finding and fixing defects increases with time. Retrieved from: https://deepsource.io/blog/exponential-cost-of-fixing-bugs.
- Gnatyk, Romana. (2018). Microservices vs Monolith: which architecture is the best choice? Retrieved from https://www.n-ix.com/microservices-vs-monolith-which-architecture-best-choice-your-business.
- Martyn, Robert C. (2008). Clean Code: A Handbook of Agile Software Craftsmanship. Prentice Hall.
- OWASP. (2020). Top Ten Web Application Security Risks. Retrieved from https://owasp.org/www-project-top-tenjf.
- Porto, Patrick. (2018). 4 branching workflows for Git. Retrieved from https://medium.com/@patrickporto/4-branching-workflows-for-git-30d0aaee7bf.
- Solanki, Jignesh. (2017). Evolution of Serverless: Monolithic Microservices FaaS. Retrieved from https://dev.to/jignesh_sim-form/evolution-of-serverless-monolithic-microservices-faas-3hdp.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Kyrylo Gorokhovskyi, Oleksii Zhylenko, Oleh Franchuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії CC BY 4.0 Creative Commons Attribution International License, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).