Автоматизація імпортування нових фотографій до приватного фото-альбому для покращення пошуку
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-3808.2020.3.141-148Ключові слова:
ІR-мультимедійні системи, метадані, фотоальбомАнотація
Цю статтю присвячено мультимедійним системам інформаційного пошуку, зокрема проведено їх порівняння з погляду функціональності. Розглянуто потреби користувача, визначено проблеми у приватних мультимедійних системах інформаційного пошуку. Проаналізовано найважливіші для кінцевого користувача питання: неіснуючі метадані, зв’язок фотографії з авторською особою, зв’язок набору фотографій із заданим типом події. Для кожної проблеми запропоновано підхід щодо вирішення, алгоритми та відповідні інструменти для використання. Також описано участь людини в цьому процесі, якщо повністю автоматизований процес неможливий.
Матеріал надійшов 13.05.2020
Посилання
- Image organizer. (2019). In Wikipedia. Retrieved from https://en.wikipedia.org/wiki/Image_organizer.
- Tag your media. (n.d.). Retrieved from https://helpx.adobe.com/elements-organizer/using/tag-media.html.
- Tagging Photos | Digital Photo Secrets. (n.d.). Retrieved from https://www.digital-photo-secrets.com/tip/63/tagging-photos.
- The digiKam Handbook | The digiKam developers team. (n.d.), Retrieved from https://docs.kde.org/trunk5/en/extragear-graphics/digikam/index.html.
- Boaz Eapen. (2019). Top 25 Photo Organizing Software and Apps of 2020. Retrieved from https://www.pixpa.com/blog/photo-organiser.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Dmytro Nikulin, Olena Buchko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії CC BY 4.0 Creative Commons Attribution International License, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).