Автоматична генерація онтологій на основі статей українською мовою
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-3808.2022.5.12-15Ключові слова:
ontology engineering, база знань, онтологія, Protégé, аналіз природної мови, аналіз української мовиАнотація
У статті представлено систему, яка здатна генерувати нові онтології або доповнювати наявні на основі статей українською мовою. Описано онтології та алгоритм, який доречний для використання у автоматизованому виокремленні концептів із текстів природною мовою.
Посилання
- Biemann, С. (1996). Ontology Learning from Text: A Survey of Methods. https://www.researchgate.net/publication/200044378_Ontology_Learning_from_Text_A_Survey_of_Methods.
- Graves, Alex, Liwicki, Marcus, Fernández, Santiago, Bertolami, Roman, Bunke, Horst, & Schmidhuber, Jürgen. (2009). A Novel Connectionist System for Unconstrained Handwriting Recognition. IEEE transactions on pattern analysis and machine intelligence, 31 (5), 855–868.
- Liu, L. (2009). Encyclopedia of Database Systems. Springer.
- LSTM – sety dolhoi kratkosrochnoi pamiaty. (2005). https://habr.com/ru/company/wunderfund/blog/331310/ [in Russian].
- Miljanovic, Milos. (2012). Comparative analysis of Recurrent and Finite Impulse Response Neural Networks in Time Series Prediction. Indian Journal of Computer Science and Engineering, 3 (1), 180–191.
- Sowa, John. (1984). Conceptual Structures: Information Processing in Mind and Machine The Systems Programming Series. Addison-Wesley.
- Ukrainian Stopwords. https://github.com/skupriienko/Ukrainian-Stopwords/blob/master/stopwords_ua_list.txt.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Oleksandr Zhezherun, Maksym Ryepkin
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії CC BY 4.0 Creative Commons Attribution International License, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).