Використання доповненої реальності для візуалізації архітектур програмних модулів
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-3808.2022.5.26-30Ключові слова:
доповнена реальність, ARKit, статичний аналіз, архітектура ПЗ, мобільні пристроїАнотація
У статті описано створений програмний комплекс ADAR для статичного аналізу програмного коду з подальшим створенням тривимірної моделі для візуалізації засобами доповненої реальності. Комплекс має природне для людини подання, що дає змогу на інтуїтивному рівні ефективно аналізувати складність зв’язків між різними частинами програмного коду, які виступають критерієм визначення зв’язності, зв’язаності або крихкості компонента.
Посилання
- Apple Inc. (2020). Документація архітектури компілятора Swift. https://swift.org/swift-compiler/#compiler-architecture.
- Barnes, J., & Hut, P. (1986). A hierarchical O (N log N) force-calculation algorithm. nature, 324 (6096), 446–449.
- Fruchterman, T. J., & Reingold, E. M. (1991). Graph Drawing by Force-Directed Placement. Software – Practice & Experience, 21, 1129–1164.
- Gansner, R. Emden, Yehuda, K., & North, S. (2005). Topological fisheye views for visualizing Large graphs. Visualization and Computer Graphics, IEEE Transactions, 411, 457–468.
- Lespinats, S., Giron, A., & Fertil, B. (2005). Visualization and exploration of high-dimen-sional data using a “force directed placement” method: application to the analysis of Genomic signatures. https://www.semanticscholar.org/paper/Visualisation-and-exploration-of-high-dimensional-a-Lespinats-Giron/dbfab802232c362c0997a5656ff546c7d32d6a07.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Oleksandr Frankiv
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії CC BY 4.0 Creative Commons Attribution International License, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).