Стандарти подання навчальних матеріалів у програмних системах підтримки електронної освіти
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-3808.2023.6.69-75Ключові слова:
цифрова освіта, стандарти електронного навчання, SCORM, xAPI, IMS Global Learning Consortium, IEEE Learning Technology Standards Committee (LTSC), технічні специфікації електронного навчання, програмні системи електронного навчання, структуризація навчального контентуАнотація
У контексті стрімкого росту цифрової освіти стандарти електронного навчання відіграють ключову роль у структуризації, відстеженні та управлінні навчальним контентом. Ця стаття розглядає основні стандарти для представлення навчальних матеріалів у програмних системах електронного навчання, з акцентом на стандартах SCORM, xAPI, IMS Global Learning Consortium та IEEE Learning Technology Standards Committee (LTSC). Докладно розглянуто основні аспекти, як-от технічні специфікації, методи впровадження і підходи до структуризації метаданих, щоб висвітлити значущість і вплив цих стандартів на сферу електронного навчання.
Посилання
- Downes, S. (2005). E-learning 2.0. eLearn Magazine, 10.
- Duval, E., Hodgins, W., Sutton, S., & Weibel, S. L. (2002). Metadata principles and practicalities. D-Lib Magazine, 8 (4), 16.
- Greenberg, J. (2004). Metadata extraction and harvesting: a comparison of two automatic metadata generation applications. Journal of Internet Cataloging, 6 (4), 59–82.
- IEEE Learning Technology Standards Committee. (2002). Draft Standard for Learning Object Metadata. IEEE.
- Koper, R. (2003). Modeling units of study from a pedagogical perspective: the pedagogical metamodel behind EML. Open University of the Netherlands.
- Polsani, P. R. (2003). Use and abuse of reusable learning objects. Journal of Digital information, 3 (4).
- Wiley, D. A. (2000). Connecting learning objects to instructional design theory: A definition, a metaphor, and a taxonomy. In The Instructional Use of Learning Objects: Online Version.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 A. Nahnybida
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії CC BY 4.0 Creative Commons Attribution International License, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).