Система для автоматизації процесу нормалізації баз даних
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-3808.2024.7.11-17Ключові слова:
реляційні бази даних, процес нормалізації, цілісність баз даних, функціональні залежності, алгоритм декомпозиції, властивість з’єднання без втрат, властивість збереження залежностейАнотація
У статті розкрито поняття процесу нормалізації баз даних, проведено аналіз наявних інструментів для нормалізації, виділено основні їхні переваги та недоліки. Описано функціонал і реалізацію нової системи для автоматичної нормалізації структури бази даних з урахуванням недоліків наявних систем.
Посилання
- Bardus, I. O., Lazariev, M. I., & Nitsenko, A. O. (2017). Bazy danykh u skhemakh (na osnovi fundamentalizovanoho pidkhodu). Disa plius.
- BCNF-js | Boyce-Codd relation solver. (n. d.). gamgi.github.io. https://gamgi.github.io/js-bcnf/.
- BCNF-js | Boyce-Codd relation solver. (n. d.). gamgi.github.io. https://gamgi.github.io/js-bcnf/.
- Functional Dependencies Checker. (n. d.). Arjo’s Blog. https://arjo129.github.io/functionalDependencyCalculator/.
- Garcia-Molina, H., Ullman, J. D., & Widom, J. (2009). Database systems, The complete book. Person Prentice Hall, Person Education, Inc.
- Haidzhary, V. I., & Datsiuk, O. A. (2004). Osnovy proektuvannia ta vykorystannia baz danykh. Vydavnytstvo “Politekhnika”, TOV “Firma ‘Periodyka’”.
- Ramakrishnan, R., & Gehrke, J. (2003). Database management systems. McGraw-Hill Higher Education.
- Relational Database Tools. (n. d.). Raymondcho.net. http://raymondcho.net/RelationalDatabaseTools/RelationalDatabaseTools.html.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 S. Yaremko, V. Novak

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії CC BY 4.0 Creative Commons Attribution International License, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).